cagri merkezi
Strona główna
VI. Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13. marzec 2017 17:03

W dniu 10 marca br. odbyła się VI. edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Co roku konkurs organizowany jest przez dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku - Zbigniewa Różańskiego i nauczycieli języków obcych: Bogusławę Wojno, Annę Polanowską i Jakuba Krzewińskiego. ...

 

Celem konkursu jest pokazanie, że można uczyć się języków obcych poprzez śpiew, jest to także ukłon w stronę młodzieży i danie młodym ludziom szansy na prezentację swoich talentów wokalnych i umiejętności językowych. Wartością dodaną jest również fakt, że konkurs w znakomity sposób integruje młodzież z różnych szkół z terenu powiatu aleksandrowskiego. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku stanęło obok siebie 15 wykonawców, reprezentantów osiem szkół. W rolę konferansjerek wcieliły się siostry Afrodyta i Roksana Drążkowskie.

 

Solistów i solistki oceniało jury w składzie: Bogusława Wojno - przewodnicząca, Jakub Krzewiński, Barbara Kawczyńska i Sławomir Małecki. Poprzez specjalny kwestionariusz głosowała również zgromadzona w sali kinowej młodzież. W ten sposób przyznano "nagrodę publiczności", która trafiła do Małgorzaty Preczak - uczennicy LO im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. Organizatorzy zadbali również o rozrywkę podczas obrad jury, na scenie wystąpili Adrian Muzyka i Radomir Ziętek w przygotowanym specjalnie na tę okazję programie kabaretowym. Po burzliwej naradzie jury wydało werdykt:

 

I miejsce:
Julia Bartoszek

uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku. Nagrodą za pierwsze miejsce był roczny kursu języka angielskiego ufundowany przez "Chatę Języków Świata" w Toruniu.

 

II miejsce:
Maciej Andryszewski
uczeń Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim, otrzymał tablet Samsung ufundowany przez Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego.

 

III miejsce:
Andżelika Petrykowska
uczennica Publiczne Gimnazjum w Stawkach, otrzymała wieżę hi-fi ufundowaną przez panią Anetę Kurtys.

 

Organizatorzy pragną podziękować za ufundowanie nagród:
- właścicielom "Chaty Języków Świata" w Toruniu, Karolinie i Pawłowi Kończyńskim,
- Zarządowi Powiatu Aleksandrowskiego,
- Anecie Kurtys,
- Edycie Stefaniak-Mansour i Lotfiemu Mansourowi (NZOZ "Przychodnia Rodzinna"),
- Zbigniewowi Różańskiemu, dyrektorowi liceum ogólnokształcącego w Ciechocinku.

 

Szczególne podziękowania kierowane są pod adresem Pana Łukasza Małeckiego, właściciela firmy COMEA za pomoc w organizacji konkursu i nagłośnieniu, a także Panu Pawłowi Paczkowi za obsługę fotograficzną festiwalu. Podziękowania kierowane są również do Tomasza Madajczyka, prezesa Sanatorium Uzdrowiskowego "Chemik", za poczęstunek dla jury i uczestników.

 

Organizatorom, uczestnikom i wszystkim którzy włączyli się w organizację Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej dziękujemy za pomoc i zaangażowanie, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy! 

 

 

Fot. Paweł Paczek
Oprac. Marcin Strych

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

21 Stycznia 2018
Niedziela

Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.

LINKI

Prasa i media