cagri merkezi
Strona główna
Fundusze Europejskie na szkolenia, staże, żłobki, własny biznes PDF Drukuj Email
sobota, 22. kwiecień 2017 12:31

Mieszkańców powiatu aleksandrowskiego zapraszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. „Fundusze Europejskie na szkolenia, staże, żłobki, własny biznes”. Spotkanie skierowane jest do osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 zamierzających powrócić do pracy po urlopach macierzyńskich, wychowawczych oraz ...

 

do osób bez zatrudnienia.

Wraz z początkiem roku ruszyły projekty mające na celu wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia. Mogą obejmować wsparcie w wyborze dalszej drogi zawodowej, uzyskanie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji, nabycie doświadczenia poprzez staże finansowane z Funduszy Europejskich. Osoby, które umiejętności już mają i widzą swoją przyszłość we własnej firmie, będą miały szansę na wsparcie w założeniu własnego biznesu. Mogą też powstać projekty wsparcia celowane, dla osób przewidzianych do zwolnienia u dotychczasowego pracodawcy albo zwolnionych z pracy w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Są też projekty dla młodych, powracających do pracy rodziców, mające na celu pomoc w zapewnieniu opieki na maluszkami. Wsparcie to będzie oferowane w ramach projektów realizowanych przez podmioty inne niż powiatowe urzędy pracy. Dlatego ważne jest, żeby wiedzieć gdzie poszukiwać informacji, kiedy i do kogo się zgłosić. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele firm aktualnie prowadzący nabory do projektów. Można będzie na miejscu zadeklarować swój udział.

 

Organizatorem spotkania jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku. W Aleksandrowie Kujawskim spotkanie odbędzie się 26 kwietnia br. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Aleksandrowie Kujawskim (ul. Sikorskiego 3, sala nr 12), w godzinach od 10:00. do 13:30.

 

Jego celem jest przedstawienie instrumentów wsparcia  dla osób bez zatrudnienia, w tym na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Link do formularza rekrutacyjnego, tutaj.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu za pomocą formularza rekrutacyjnego lub telefonicznie pod numerem 797 304 126 lub 54 235 67 21.

 

Źródło: Wydz. Rozwoju i Inwestycji Powiatu, tel. 54 282 79 06

 

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

13 Grudnia 2017
Środa

Imieniny obchodzą:
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.

LINKI

Prasa i media