cagri merkezi
Strona główna
Trzeci sektor w nowych ramach prawnych - bezpłatne szkolenie PDF Drukuj Email
czwartek, 20. kwiecień 2017 09:08

Szkolenie, pn.: „Nowelizacja ustawy prawo o stowarzyszeniach – funkcjonowanie trzeciego sektora w nowych ramach prawnych” rozpoczyna cykl 20 szkoleń i konsultacji dla środowiska trzeciego sektora z terenu naszego województwa. Projekt dofinansowuje Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Udział we wszystkich ...

 

formach edukacji, poradnictwa w ramach tego zadania jest bezpłatny. Pierwsze szkolenie odbędzie się 24 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim Bydgoszczy. Uczestnicy spotkania omówią zasady stosowania nowych przepisów ustawy Prawo o stowarzyszeniach, z uwzględnieniem treści ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przedstawią też praktyczne aspekty stosowania ustawy (m.in. zakładanie, ewidencja i likwidacja organizacji) i omówią zasady sprawowania nadzoru nad stowarzyszeniami, fundacjami i klubami sportowymi.

 

Bezpośrednio po szkoleniu prowadzone będą konsultacje, podczas których będzie można uzyskać odpowiedzi i wskazówki na indywidualne pytania dotyczące formalno-prawnych aspektów funkcjonowania organizacji lub związane z problematyką procesu tworzenia i rejestracji stowarzyszeń.

 

Osoby chcące skorzystać ze szkolenia i konsultacji prawnych proszone są o wypełnienie i przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną. Szczegóły tutaj.

 

Źródło: Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu, tel. 571 204 292, 571 293 076 lub 571 293 077.

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

13 Grudnia 2017
Środa

Imieniny obchodzą:
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.

LINKI

Prasa i media