cagri merkezi
Strona główna
Program pn. "JESTEŚMY - II" PDF Drukuj Email
środa, 10. maj 2017 10:49

Po raz czwarty Powiat Aleksandrowski otrzymał środki finansowe na realizację programu w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. Oferta złożona przez powiat uzyskała w ocenie merytorycznej maksymalną liczbę punktów i uzyskała dotację ...

 

na realizację autorskiego programu pn. „JESTEŚMY - II” w wysokości 72.000 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 90.000 zł. Wkład finansowy Powiatu Aleksandrowskiego wynosi 14.500 zł. 

 

Program integracji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi jest kontynuacją programów realizowanych w latach 2014-2016. Założenia programu się nie zmieniają i podobnie jak w latach ubiegłych program obejmuje osoby dorosłe – pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego w Raciążku oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami intelektualnymi ze szkół specjalnych w Aleksandrowie Kujawskim. Dodatkowo po raz pierwszy programem zostali objęci uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Cele programu to:

1. Aktywizacja społeczna, psychiczna oraz fizyczna osób z zaburzeniami psychicznymi będzie realizowana poprzez:

- zorganizowanie różnych form spędzania czasu wolnego jako alternatywa dla powszechnie przyjętych form pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi – zielona szkoła, wycieczki turystyczno – krajoznawcze oraz warsztaty rozwijające zainteresowania,

- warsztaty mające na celu rozwój zainteresowań i umiejętności, które wpłyną pozytywnie na samoocenę uczestników oraz będą prowadziły do ich usamodzielnienia – kursy kwalifikacyjne,

- działania wspierające rehabilitację społeczna dzieci oraz formy aktywności uwzględniające indywidualne zainteresowania – zajęcia fitness.

2. Integracja osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym realizowane poprzez wystawy i koncerty prezentujące twórczość osób objętych programem.

3. Zwiększenie różnorodności i poprawa jakości usług świadczonych na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi realizowane poprzez szkolenia kadry pracującej z osobami z zaburzeniami psychicznymi.

 

Pierwsze zadania realizowane będą już w czerwcu br., a program potrwa do 31 grudnia.

 

Źródło: Wydz. Polityki Społecznej i Promocji Powiatu, tel. 54 282 79 23.

 

 

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

21 Stycznia 2018
Niedziela

Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.

LINKI

Prasa i media