cagri merkezi
Strona główna
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego PDF Drukuj Email
wtorek, 30. maj 2017 15:20

Już po raz kolejny Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Aleksandrowie Kujawskim zorganizowało powiatowe obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Święto obchodzone jest w celu zwrócenia uwagi na los dzieci odrzuconych i osieroconych i ma na celu popularyzację ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce. ...

 

Na zaproszenie dyrektora PCPR - Małgorzaty Wesner w obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego wzięli udział: rodzice z dziećmi, opiekunowie, pracownicy socjalni, goście z Placówki Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, przedszkoli i szkół szczebla gminnego i powiatowego oraz specjaliści z zakresu psychologii. Władze Powiatu Aleksandrowskiego, reprezentowali: starosta Dariusz Wochna, wicestarosta Wojciech Marjański oraz sekretarz powiatu Piotr Marciniak.

 

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego był znakomitą okazją do wymiany doświadczeń między rodzicami, opiekunami i specjalistami. Zastępczy rodzice usłyszeli tego dnia podziękować za trud, poświęcenie, troskliwą opiekę i miłość, którą obdarowują dzieci. Dla dzieci zorganizowano tego dnia piknik i wspólną zabawę, prowadzoną przez animatorów. Równolegle w siedzibie MCK w Aleksandrowie Kujawskim dorośli brali udział w konferencji pt. "Rodzicielstwo zastępcze w teorii i praktyce”, realizowanej w ramach projektu „Rodzina w Centrum”. Wykłady były tematycznie związane z różnymi aspektami rodzicielstwa zastępczego. Głos zabrała również Teresa Taranowska, która w osobistym wystąpieniu, podzieliła się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami.

 

Spośród rodzin zastępczych funkcjonujących w na terenie naszego powiatu na wyróżnienie zasługuje z pewnością ta pełniona przez Państwa Urszulę i Grzegorza Haberskich. Przez niespełna 9 lat zapewnili oni opiekę i wychowanie 47 dzieciom. Państwo Haberscy, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego świętowali w obecności Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, stąd ich nieobecność wśród gości zgromadzonych w miejskim centrum kultury.

 

Bezpośrednio po konferencji odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów i statuetek za postawę prospołeczną w wypełnianiu funkcji rodziny zastępczej zawodowej. Statuetki z rąk starosty odebrali Państwo: Wioletta i Jacek Krutulscy oraz Teresa i Grzegorz Taranowscy. Na zakończenie obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, dzieci w podziękowaniu za okazywaną miłość i opiekę, wręczyły swoim rodzicom zastępczym własnoręcznie wykonane bukiety kwiatów.

 

 

Oprac. na podstawie mat. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Aleksandrowie Kuj.
Fot. M. Strych

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

24 Listopada 2017
Piątek

Imieniny obchodzą:
Dobrosław, Emilia, Emma, Flora, Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard, Jan, Mina, Pęcisław, Protazy
Do końca roku zostało 38 dni.

LINKI

Prasa i media