cagri merkezi
Strona główna
Plener malarski PDF Drukuj Email
środa, 30. sierpień 2017 10:03

„Nad Wisłą” to tytuł trzeciej edycji zorganizowanego przez Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego spotkania malarzy i plastyków na Kujawach. Termin pleneru tj. 11-20 sierpnia wpisał się w „Festiwal Wisły”, na który przypłynęły do Nieszawy i Ciechocinka drewniane łodzie i statki z Polski i krajów europejskich. Organizatorzy liczyli, że ...

 

ten widok i możliwość osobistego uczestnictwa w rejsie, stanie się artystyczną inspiracją dla artystów i tak faktycznie było. Swoje prace tworzyli zarówno nad rzeką, jak i w zaciszu hotelowej części zespołu klasztornego w Nieszawie, gdzie byli zakwaterowani. Jak podkreślał Paweł Nowak - komisarz artystyczny pleneru, powstała też bogata baza fotografii, będąca źródłem inspiracji do dalszej pracy.

 

Pełna lista artystów, uczestników pleneru "Nad Wisłą": Paweł Nowak, Ilona Herc, Wilga Badowska, Greta Grabowska, Dariusz Kaczor, Maciej Cendlak, Marta Andała, Dariusz Chojnacki, Magdalena Kapuścińska, Marek Wróbel, Małgorzata Kapłan. Wystawa poplenerowa zorganizowana została 19 sierpnia br. w przyjaznym artystom, jednocześnie pięknym i surowym wnętrzu świątyni pw. Podwyższenia Krzyża w Nieszawie. Kościołem stanowiącym część zespołu klasztoru Franciszkanów, od lat opiekuje się siostra Noemi.

 


 Uczestnicy pleneru ze Starostą Aleksandrowskim - Dariuszem Wochną.

 

 

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

21 Stycznia 2018
Niedziela

Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.

LINKI

Prasa i media