cagri merkezi
Strona główna
Umowa z RPO na termomodernizację szkoły PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09. październik 2017 11:35

21 września br. w Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce uroczyste wręczenie umów o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wsparcie otrzyma 12 samorządów lokalnych, w tym Powiat Aleksandrowski. Dziękuję wszystkim beneficjentom za przystąpienie do konkursów i przygotowanie dobrych projektów. ...

 

Życzę powodzenia w ich realizacji. Liczę też, że będziemy się spotykać przy okazji realizacji kolejnych przedsięwzięć finansowanych ze środków z Unii Europejskiej – powiedział wicemarszałek Dariusz Kurzawa podczas uroczystości wręczenia umów.

 

Wśród wręczanych tego dnia umów o dofinansowanie projektów była ta dotycząca kompleksowej modernizacji energetycznej Zespołu Szkół Nr2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala". Projekt zakłada termomodernizację 4 budynków szkoły: głównego, biblioteki, warsztatu I i warsztatu II. Kompleksowa modernizacja energetyczna tych budynków obejmujące wymianę instalacji c.o. wraz z kotłami ciepła, instalacje pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych. Działania przewidziane w projekcie przyczynią się do ograniczenia strat ciepła poprzez zmniejszenia poboru energii cieplnej, a tym samym do ograniczenia emisji szkodliwych gazów (m.in. dwutlenku siarki SO2, dwutlenku azotu NO2) i pyłów. Zmniejszeniu ulegną też koszty utrzymania obiektów.


Wartość zadania wynosi 4.109.558,50 zł, z czego Powiat Aleksandrowski dofinansowanie w wysokości 2.724.060,20 zł co stanowi 66,28%. Zadanie współfinansowane będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Osi priorytetowej 3. "Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna" w Regionie Dziania 3.3 "Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym".

 

Planowany termin zakończenia inwestycji do 31 października 2017 r.

 


Fotografia ze strony www.kujawsko-pomorskie.pl

 

 

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

13 Grudnia 2017
Środa

Imieniny obchodzą:
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.

LINKI

Prasa i media