cagri merkezi
Strona główna
Nagrody dla twórców kultury rozdane PDF Drukuj Email
wtorek, 02. styczeń 2018 09:04

W dn. 28 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w sali im. Edwarda Stachury na dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim miała miejsce uroczystość wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wyróżniającym się artystom i działaczom kultury z terenu powiatu aleksandrowskiego ...

 


lub działającym na jego terenie. W roku bieżącym Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, spośród 7 nominowanych do nagrody osób, postanowił uhonorować 4, których działalność istotnie wpłynęła na rozwój twórczości artystycznej lub upowszechnianie i ochronę kultury, a także przyczyniła się do promocji naszej małej ojczyzny. Nagrody otrzymały następujące osoby:


1. Pani Barbara Kawczyńska – dyrektor i instruktor najprężniej działającej w województwie kujawsko – pomorskim instytucji kultury, która zdobyła Certyfikat Europejskiego Rejestru Renomowanych oraz Złoty Certyfikat Dobroczynności Fundacji R. Szumana; kontynuatorka wielu znanych w regionie imprez kulturalnych i koncertów, laureatka wielu nagród i wyróżnień.


2. Kaja Potrzebska – dyrygent Chóru „Lutnia Nova”, laureatka wielu nagród i wyróżnień.


3. Ewa Katarzyna Rynarzewska – rzeźbiarka w drewnie, uczestniczka wielu plenerów i wystaw rzeźbiarskich, organizatorka i uczestniczka warsztatów artystycznych.


4. Siostra Noemi (Alicja Wojtanowska) – jedna z najbardziej kulturotwórczych osób Nieszawy. Organizatorka wielu przedsięwzięć kulturalnych i oświatowych w tym dorocznych Koncertów na Wodzie, założycielka zespołu muzyki dawnej, silnie zaangażowana w ratowanie nieszawskiego zabytku - zespołu klasztornego franciszkanów. Czyni starania w zakresie pozyskiwania środków finansowych na przywrócenie dawnej świetności temu wyjątkowemu miejscu., gdzie odbywają się plenery malarskie, warsztaty muzyczne, malarskie, i filmowe szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie, a także próby zespołu muzyki dawnej.Wręczeniu nagród towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu chóru "Lutnia Nova" oraz zespołu wokalnego "Muza".

 

 
 Nz. Laureaci wraz z Zarządem Powiatu Aleksandrowskiego
 
 

 

Źródło: Wydz. Polityki Społecznej i Promocji Powiatu, tel. 54 282 79 23.

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

23 Stycznia 2018
Wtorek

Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.

LINKI

Prasa i media